Порядок видачі посвідчення особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

  • 127

Рівненське бюро правової допомоги №2 Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує щодо порядку видачі посвідчення особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Дане питання регулюється такими нормативно-правовими актами:

1. Закон України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»;

2. Закон України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю";

3. Постанова КМУ від 02.04.2005 №261 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд»;

4. Наказ ЦОВВ від 11.01.2019 №35 «Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обліку та зберігання посвідчень для осіб, які одержують державну соціальну допомогу відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» та «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

 

Посвідчення особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю  оформлюється на ім’я особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, особи, яка не має права на пенсію, особи з інвалідністю, якій призначено державну соціальну допомогу. Щоб отримати таке посвідчення особам з інвалідністю та особам з інвалідністю з дитинства необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем їх перебування на обліку як одержувачів державної соціальної допомоги.

Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги:

1. Паспорт або відповідний документ, що підтверджує особу одержувача;

2. Одна фотокартка розміром 30 × 40 міліметрів.

Посвідчення оформлюються та видаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем перебування особи на обліку як одержувача державної соціальної допомоги.

Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації – контактна інформація: 33001, вул. Соборна, 366-а, м. Рівне, тел.: (0362)26-68-47, e-mail: upszn5616@gmail.com.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади орган соціального захисту населення передає посвідчення посадовим особам уповноважених підрозділів з питань соціального захисту населення виконавчих органів рад об’єднаних територіальних громад (за наявності таких осіб) для їх видачі одержувачам державної соціальної допомоги.

Великоомелянська сільська рада – контактна інформація: 35360, вул. Шевченка, 79, с. Велика Омеляна, Рівненський р-н, тел.: (0362)27-87-30, e-mail: vomelyana@ukr.net  

Посвідчення оформлюється та видається безкоштовно у день звернення за його отриманням, але не пізніше 15 робочих днів після призначення державної соціальної допомоги.

Якщо державна соціальна допомога призначена на дитину з інвалідністю чи особу з інвалідністю з дитинства, особу, яка не має права на пенсію, особу з інвалідністю, визнану недієздатною, посвідчення видається законному представнику (опікуну) такої особи або іншій особі, яка представляє інтереси недієздатної особи, на підставі нотаріально засвідченої довіреності у разі пред’явлення паспорта та відповідних документів, що підтверджують особу одержувача. 

У разі коли особа за станом здоров’я, за її письмовою заявою, не може прибути до органу соціального захисту населення для отримання посвідчення, видача посвідчення проводиться з доставкою за її місцем проживання та покладається на орган соціального захисту населення, в якому особа перебуває на обліку як одержувач державної соціальної допомоги, в межах адміністративно-територіальної одиниці.

Підставою для відмови у видачі посвідчення може бути невідповідність поданих документів вимогам чинного законодавства.

У випадку неправомірної відмови у видачі посвідчення, дії/бездіяльність органів державної влади чи місцевого самоврядування можуть бути оскаржені шляхом звернення до Окружного адміністративного суду.

У разі виникнення запитань, та необхідності більш детальних роз'яснень, зокрема щодо порядку та підстав надання БВПД, Ви можете звернутися до Рівненського бюро правової допомоги № 2 за адресою: 33001, м. Рівне, вул. Соборна, 195 (тел.: 0989055811; (0362)68-40-05) з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00 або скористатися електронною поштою: rivnenske@legalaid.rv.ua 

Завдяки сучасним сервісам системи безоплатної правової допомоги Ви можете отримати правову консультацію «не виходячи з дому», звернувшись до Єдиного контакт-центру системи БПД за безкоштовним телефоном 0-800-213-103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua