ВПО, особи з інвалідністю та звільнені з полону можуть отримати ваучери на навчання

  • 94

Нагадуємо, що уряд вніс зміни до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці, розширивши коло осіб, що мають право на безкоштовне перенавчання. Наразі внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання за робітничою професією чи спеціальністю, звернувшись до служби зайнятості. Після завершення навчання вони матимуть більші шанси працевлаштуватися за набутою професією чи спеціальністю.


Наразі визначено 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер – це документ встановленого зразка, що дає право на перенавчання у навчальних закладах чи у роботодавця, за яким повністю або частково оплачується вартість такого навчання.
Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, за умови, що вони:
- не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
- не отримували ваучер раніше;
-  не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
- мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
Додаткову інформацію щодо інших категорій осіб, які мають право на одержання ваучера на навчання можна отримати у Рівненській філії Рівненського ОЦЗ.