БУТИ ЧИ НЕ БУТИ ФАПам: ЯК ЗБЕРЕГТИ МЕДИЦИНУ НА СЕЛІ

Сьогодні 07.09.2023 під головуванням сільського голови Алли Карпюк відбулася робоча нарада із завідувачами ФАПів територіальної громади, за участі керівника КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ "МЕДИЧНИЙ ПРОСТІР" ГОРОДОЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОГО РАЙОНУ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ Валентина Ханенка, старости Грушвицького старостинського округу Олександра Данилюка. Обговорили ряд проблемних питань.

Щодо ФАП, то тут слід зазначити, що витрати на їх утримання та заробітну плату працівників лягають виключно на місцевий бюджет. Реформа медицини, зокрема її первинної ланки, не передбачає жодних виплат з Національної служби охорони здоров’я. Але, незважаючи на це, принциповим рішенням сільської ради було збереження фельдшерсько-акушерських пунктів задля зручності мешканців сіл. В цьому році на їх утримання витрачено 608500 грн бюджетних коштів.

За результатами наради сільська голова Алла Карпюк дала доручення відповідальним працівникам, зокрема – вивчити потребу у дофінансування місцевих ФАПів у проведенні поточних ремонтів.