Щодо повторного подання ФОП повідомлення за ф. 20-ОПП у разі зміни прізвища

  • 63

Щодо повторного подання ФОП повідомлення за ф. 20-ОПП у разі зміни прізвища

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про, зокрема фізичних осіб – підприємців, створений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), який ведеться відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 755).

Згідно зі ст. 25 Закону № 755 державна реєстрація фізичних осіб – підприємців та інші реєстраційні дії, проводяться, зокрема, на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації.

Відповідно до ст.ст. 65 – 66 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI взяття на облік та внесення змін до облікових даних фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється на підставі відомостей з ЄДР, наданих згідно із Законом № 755.

Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування подається у разі, якщо відбулися зміни у відомостях про об’єкт оподаткування (зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування).

Тобто, у разі зміни прізвища фізичній особі – підприємцю необхідно внести відповідні зміни до ЄДР у порядку, встановленому Законом № 755.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»