Для переходу з загальної системи оподаткування на спрощену з 3 кварталу 2024 року необхідно подати заяву до 15 червня поточного року

  • 18

Для переходу з загальної системи оподаткування на спрощену з 3 кварталу 2024 року необхідно подати заяву до 15 червня поточного року

Головне управління ДПС у Рівненській області  нагадує, що суб’єкти господарювання мають право перейти із загальної системи оподаткування на спрощену. Щоб перейти на сплату єдиного податку з 3 кварталу 2024 року потрібно подати до ДПС заяву про перехід на спрощену систему оподаткування та розрахунок доходу за попередній календарний рік не пізніше 14 червня 2024 року.

Таку заяву, за бажанням платник може подати у зручний в електронній формі за допомогою електронного кабінету платника. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Нагадаємо, порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено ст. 298 Податкового кодексу України. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. При цьому такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. До поданої заяви, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308 додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX