Громадяни-власники сільськогосподарських угідь мають право на звірку щодо нарахованого МПЗ

  • 23

Громадяни-власники сільськогосподарських угідь мають право на звірку щодо нарахованого МПЗ

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» для платників податків-фізичних осіб, у яких у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь, введено поняття мінімального податкового зобов’язання (далі –  МПЗ). 

 

Платниками у частині мінімального податкового зобов'язання є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.1 1 п. 162.1 ст. 162 Кодексу). 

 

Варто врахувати, що сплата МПЗ - обов’язкова як для юридичних, так і фізичних осіб. Кошти сплаченого МПЗ зараховують до бюджету громади, на території якої знаходиться земельний наділ. 

 

Звертаємо увагу, що фізичні особи-землевласники та землекористувачі, які отримали податкові повідомлення-рішення про сплату мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ), можуть провести звірку з питань достовірності нарахувань у державних податкових інспекціях району за місцем своєї податкової адреси. 

 

Для якісної звірки варто надати фахівцю податкової служби правовстановлюючі документи на землю, або копії договорів, що підтверджують відчуження чи передачу майна.

 

Також провести звірку можна скориставшись електронними сервісами податкової служби.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»