Податкова знижка за витратами на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла

  • 27

Податкова знижка за витратами на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) визначено право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування.  

Право на податкову знижку за наслідками 2023 року можна отримати до 31 грудня 2024 року (включно). 

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 ПКУ.  

Відповідно до п.п. 166.3.8 п.166.3 ст. 166 до податкової знижки включаються суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним. 

Документальне підтвердження витрат, що включаються до податкової знижки передбачено п. 166.2 ст. 166 ПКУ.  

Обмеження права на нарахування податкової знижки визначені п. 166.4 ст. 166 ПКУ. 

Для того щоб скористатися правом на отримання податкової знижки, платник податку – резидент подає до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року, разом з підтверджуючими документами. Такими документами можуть бути: 

договір про обслуговування коштів для будівництва (придбання) доступного житла, укладеного між громадянином та регіональним управлінням Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»; 

первинні документи (квитанція, фіскальний або товарний чек, прибутковий касовий ордер та інші), що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача).       

Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого ПКУ.      

У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити електронного розрахункового документа. 

Нагадаємо, що Декларацію зручно подати, не відвідуючи Центри обслуговування платників, за допомогою Електронного кабінету або мобільного застосунку «Моя податкова».  

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»