Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку 

  • 20

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку 

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.

 

Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.

 

Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

 

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

 

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

 

Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

 

Щоб отримати податкову знижку за 2023 рік, громадянин має подати декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2024 року.

 

Звертаємо увагу, що подати декларацію про майновий стан і доходи для реалізації права на податкову знижку можна як особисто, звернувшись до Центру обслуговування платників, або в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету, чи надіслати через відділення Укрпошти з дотриманням усіх вимог. 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».