Допоможи дитині: стань патронатним  вихователем!

Кожній дитині для її гармонійного розвитку необхідно зростати в сімейному оточенні у атмосфері щастя, любові і розуміння, у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії та творчості. Але іноді буває так, що сім’я дитини перебуває у складних життєвих обставинах та не може забезпечити такі умови. У зв’язку з цим в Україні запроваджено нову послугу з профілактики соціального сирітства – патронат над дитиною.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Патронатні вихователіунікальна для України професія, що з'явилася в рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році.

Хто може стати патронатним вихователем:

• громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

• мають позитивний досвід виховання дітей;

• мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

• не мають судимості;

• стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

• одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

• зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

• пройшли навчання та отримали довудку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Основні завдання патронатних вихователів :

• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

• соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;

• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Патронатні вихователі отримують оплату (грошову винагороду) за надання послуг та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Запрошуємо до співпраці небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись у відділ соціального захисту населення Великоомелянської сільської ради. Консультації за телефоном  0978606794