Публічно-шкільна бібліотека с. Велика Омеляна.
Юридична адреса: 35360, Рівненська область, Рівненський район, село Велика Омеляна, вулиця Шевченка, 77.
Електронна адреса: omelyana.bibl@ukr.net.
Директор: Вознюк Ольга Яківна.
Фактична кількість користувачів: 500.

У приміщенні Будинку культури функціонує публічно-шкільна бібліотека (вхід з двору). Бібліотека у селі Омеляна починала діяти  як хата — читальня. У той час на селі активно діяла «Просвіта», на базі якої працювала бібліотека. Література була різноманітною: букварі, «Кобзар» Шевченка, художня література, література з сільського господарства. До 1967 року бібліотека знаходилась у приміщенні старої  Юркової хати. У 1967 році був побудований клуб і бібліотека переїхала в новобудову. У 2003 році  у зв’язку з реорганізацією сільську біблотеку було об’єднано із шкільною  у публічно-шкільну.

У сучасній сільській біблотеці є можливість скористатися безкоштовним Інтернетом, послугами копіювання та ксерокопіювання.  Користувачі бібліотеки мають змогу почитати цікаву художню українську та світову літературу, насолодитися переглядом картин омелянських художників, оглянути креативні виставкові полички, зустрітися з поетами, взяти участь у майстер-класах декоративно-ужиткового мистецтва. При біблотеці діє «Лабораторія краєзнавчих студій», де діти досліджують свій край.