Фото без опису


Зліва від шосе на Дубно, навпроти Рівненського аеропорту, розташувалось молоде село Вересневе. Село знаходиться на відстані 7 км від обласного центру — м. Рівне. За свідченнями Антоніни Сокіл, заселення цієї території почалось із 1961 року, коли почали будувати радгоспну відгодівельну ферму, названу  «Відгодівельний радгосп». Для тих, хто приїхав на роботу,  були побудовані двоповерхові багатоквартирні будинки. Багато людей прибуло  з поліських районів, оскільки  знайти там роботу було дуже важко. У 1972 році поселенню дають назву  Вересневе, приурочивши її до дати возз’єднання земель Західної  і Східної України  в єдину державу – 17 вересня,  з адміністративним підпорядкуванням Великоомелянській сільській раді.

На території села розміщені : дошкільний навчальний заклад, будинок культури , фельдшерсько-акушерський пункт, стоматологічний кабінет, чотири продуктові магазини.

Територія села складається з 300 дворів та 874 жителів.

Площа населеного пункту становить 200,4га. Забудова садибного типу. У селі є дві церкви: Свято — Антонівська церква УПЦ  Київського Патріархату та  Покровська  Церква Віри, Надії, Любові  МП.

Село розбудувалось, воно електрифіковане, газифіковане, телефонізоване.

Неподалік  від  села Вересневе розташований форт. Одна з небагатьох зелених зон знаходиться на підвищенні у напрямку південного сходу від Вересневого. Це місце в часи ІІ Світової війни було об’єктом оборонного призначення. Зараз уже мало хто знає, що іще якихось 100 років тому навколо Рівного існувала ціла система оборонних споруд. Черговим таким об’єктом і був форт №4, що знаходився  поблизу Вересневого. Побудований він був наприкінці 19-го століття. Зараз це гарне антуражне місце для відпочинку, де росте  багато дерев і кущів). До речі, це лише один із двох рівненських фортів (усього було 7), що зберігся у відносно хорошому стані.